RENOVATIO - renovácie obchodov
RENOVATIO - renovácie obchodov
skcsendehuplru

separator

 

Rekonštrukcia a modernizácia obchodov1. Definovanie potrieb

Všetky potreby si dobre premyslite, ujasnite si predpokladaný rozsah plánovanej rekonštrukcie.
Malo by vám byť jasné:

Čo budem predávať? Zmením nejako sortiment? Ak áno, čo doplním? Zostáva spôsob obsluhy? Počet obsluhy? Systém chladenia vitrín? Chcem mať v predajni konzumáciu? Stolička - nadväznosť na toalety, a podobne.
Čo najpresnejšia definícia potrieb vám uľahčí ďalšiu spoluprácu s dizajnérom, nadväzujúce fáza rekonštrukcie budú jasnejšie.


2. Financovanie prestavby

Mám k dispozícii hotovosť? Chcem k rekonštrukcii využiť sporenie? Mám zistené, ako dlho trvá vybavenie hypotekárneho úveru? Nedali by sa k rekonštrukcii mojej predajne využiť dotácie EÚ? Čo to obnáša? Kto mi s tým dokáže pomôcť?
Vhodným výberom financovania môžete výrazne ušetriť, poraďte sa pred rozhodnutím s odborníkom na financovanie.


3. Návrh novej predajne

Tu určite odporúčame spolupráci s architektom, interiérovým dizajnérom - ako si ho vybrať? Ideálne pomocou odporúčaní, prípadne cez referenčnú projekty. Je potrebné zvážiť profesionalitu v rámci retail dizajnu - postaviť dom, zariadiť byt a navrhnúť funkčné predajňu nie je úplne rovnaké. Overte si referencie vybraného dodávateľa na návrh.


Rekonštrukcia a modernizácia obchodov4. Dispozičné riešenie

Najdôležitejšie je v tejto fáze na základe nadefinovaných potrieb urobiť výber zariaďovacích predmetov, predajňu nerekonštruujete každý rok, zvážte nákup nových technológií, je dobré držať krok s dobou, nevyhýbajte sa novinkám vo vybavení predajní, ako sú vitríny, regály, či pokladničné systémy.
Po tomto kroku je vám jasné, kde čo bude, celý návrh je vyriešený z funkčného hľadiska. Máte predstavu o kompletnom technickom vybavení predajne, máte vybrané technológie, spôsob chladenia, ste rozhodnutý, či idete do výmeny podlahy, výkladov, aké bude osvetlenie, klimatizácia a podobne.


5. Povolenie

Podľa rozsahu navrhnutých stavebných úprav v dispozičnom riešení (steny, okná, elektroinštalácia, vodoinštalácia, výlohy, fasáda) je potrebné sa pustiť do vybavovaní potrebných dokladov.
Kedy potrebujem stavebné povolenie, čo k nemu potrebujem okrem "projektu k stavebnému konaniu"? Čo obnáša schválenie prípadných zmien v prevádzke od Krajskej hygienickej stanice? Je potrebné riešiť ešte iné povolenie?
Ideálne je najať si na toto konanie odborníka alebo (zistiť akú dokumentáciu budete potrebovať) pre zistenie aká stanoviská a dokumentáciu budete potrebovať vyraziť na daný úrad osobne a zistiť všetko potrebné priamo od pracovníkov príslušného úradu. Veľké stavebné zásahy konzultujte vopred so statikom.


6. 3D návrh

Teraz dostáva priestor tvorivosť a cit pre detail. Výber a zladenie materiálov, obkladov, dlažieb, farebného riešenia, regálov, svetelné reklamy, stoličiek, stolíkov atď. Výsledkom je dokonalá predstava o novej predajni - ideálny výstup je 3D fotorealistická vizualizácie.


7. Projektová dokumentácia

Výkresy na rozvody všetkých vnútorných inštalácií - elektroinštalácie, voda, kanalizácia, klimatizácia, odvetranie, odvod vzduchu od digestora, inštalácia bezpečnostného systému - vývody a príprava osvetlenie predajne, pokladní, podsvieteného logá a podobne.
V tomto kroku je ideálny nadviazať spoluprácu so stavebnou firmou, prípadne projektantom, ktorý potrebnú projektovú dokumentáciu pripraví.


Rekonštrukcia a modernizácia obchodov8. Rozpočet

Podrobná špecifikácia materiálov a prác by mala byť súčasťou cenovej ponuky. Vyhnete sa tak diskusiám alebo nedorozumeniam a zamedzíte prípadným viaprácam. Odporúčame tiež počítať s finančnou rezervou. Dáva to priestor na zmeny a úpravy, bez väčších obmedzení, priamo v procese rekonštrukcie.


9. Samotná rekonštrukcia


Výber stavebné firmy - znova odporúčame overiť si firmu, dostať odporúčanie, alebo preverené referencie - nepodceňujme zmluvu o dielo, ideálne je absolvovať konzultácie s právnikom - bez tohoto stavbu nezačínajte. Kontrola remeselníkov na mieste, kontrola časového plánu a kvality prevedenia je v tejto fáze z vašej strany určite potrebná, ak na to nemáte čas alebo máte pocit, že to nezvládnete - najmite si odborníka. Pri preberaní diela trvajte na odovzdanie relevantných dokladov. Informujte sa alebo si skontrolujte v zmluve prípadné odstránenie závad po odovzdaní stavby.


10. Likvidácia starého zariadenia

Overte si v zmluve, či stavebná firma zodpovedá za odvoz elektroodpadu, sute a starého interiérového vybavenia.


Záverom vám môžeme jedine odporučiť:

Ideálny stav je ak celý proces rekonštrukcie zastrešuje jedna firma. Nevyhnete sa dôležitým rozhodnutím, ale určite ušetríte čas v komunikácii a v hľadaní vhodných kandidátov na jednotlivé profesie.

 

Spoločnosť RENOVATIO s.r.o. Vým ponúka nasledovné služby.

 


- realizácia sadrokartónových podhľadov, stropného osvetlenia, led panelov a led svietidiel

- stierkovanie stien

- maľovanie stien

- tapetovanie stien

- pokládka parkiet, plávajúcej podlahy, kobercov

- pokládka dlažby

- pokládka obkladu

 

qrcode

webnail

Rýchly kontakt

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

Úprava alebo rekonštrukcie obchodných a nebytových priestorov je vždy atypická záležitosť...

OBCHODY A PREDAJNE

Prestavba bytu je náročná, mali by ste teda vopred vedieť, aký efekt prinesie a aký má zmysel...

BYTY A UBYTOVNE

Chystáte rekonštrukciu domu? Hľadáte nové nápady, tipy a inšpiráciu? Sme tu...

RODINNÉ DOMY

Pokiaľ dôjde k situácii, že kancelárske priestory nevyhovujú, je potrebné zvážiť rekonštrukciu...

KANCELÁRSKE PRIESTORY

Aj ten najlepší hotel potrebuje vdýchnuť život do upadajúceho interiéru a vtedy nastupujeme my...

HOTELY A MOTELY

Komplexné realizácie alebo rekonštrukcie vašich nebytových interiérov a domov na kľúč...

INTERIÉRY A HALY

ŠPIČKA V ODBORE

Najlepší majstri v našom fachu.

 

renovatio

ŠPIČKA V ODBORE

Najlepší majstri v našom fachu.

 

renovatio


 https

 

 

created by: Marek Sarvas